KIJE TREKKINGOWE

Kije trekkingowe stają się nieodzownym elementem górskiej wyprawy. Znacznie poprawiają wydajność, sprawiając że jesteśmy w stanie pokonać więcej kilometrów. Dobrze dobrane potrafią odciążyć kręgosłup oraz stawy dolnej części ciała. Chcąc ułatwić Ci wybór, w Pinguin przygotowaliśmy ofertę kijków do chodzenia po górach o różnej długości rękojeści i ilości segmentów.

    Black Weeks do -50%
    Kije trekkingowe Pinguin Fastrail TL Foam red

    Pinguin

    Od 224,99 zł Cena 299,99 zł
    Black Weeks do -50%
    Kije trekkingowe Pinguin LIGHT TL FOAM green

    Pinguin

    Od 209,99 zł Cena 279,99 zł
    Black Weeks do -50%
    Kije trekkingowe Pinguin Tour Long FL foam

    Pinguin

    Od 209,99 zł Cena 279,99 zł
    Black Weeks do -50%
    Kije trekkingowe Pinguin Carbon FL Foam green

    Pinguin

    Od 262,99 zł Cena 349,99 zł
    Black Weeks do -50%
    Kije trekkingowe Pinguin ASCENT FL CORK cobalt

    Pinguin

    Od 194,99 zł Cena 259,99 zł
    Black Weeks do -50%
    Kije trekkingowe Pinguin Carbon FL Foam blue

    Pinguin

    Od 262,99 zł Cena 349,99 zł
    Black Weeks do -50%
    Kije trekkingowe Pinguin SHOCK FL/TL foam blue

    Pinguin

    Od 179,99 zł Cena 299,99 zł
    Black Weeks do -50%
    Kije trekkingowe Pinguin SHOCK FL/TL foam orange

    Pinguin

    Od 224,99 zł Cena 299,99 zł
    Black Weeks do -50%
    Kije trekkingowe Pinguin COMPACT FL FOAM grey

    Pinguin

    Od 239,99 zł Cena 399,99 zł
    Black Weeks do -50%
    Kije trekkingowe Pinguin BAMBOO FL FOAM brown

    Pinguin

    Od 239,99 zł Cena 319,99 zł

Kijki w góry – brać czy nie?

Jeszcze jakiś czas temu, mało kto zastanawiałby się, czy kije są w ogóle potrzebne. Co więcej, na osoby wspomagające się kijkami patrzono ze zdziwieniem. Dzisiaj zyskały one sporą popularność. Wszystko to za sprawą korzyści, jakie niosą za sobą w górach. O czym mowa? Okazuje się, że kije trekkingowe nie tylko pomagają nam w marszu, poprawiając naszą wydajność i sprawiając, że jesteśmy w stanie przejść jeszcze więcej kilometrów, ale i odciążają kręgosłup i chronią nasze stawy w dolnej partii ciała przed urazami. Odpowiednio dobrane kije trekkingowe z pewnością pomogą nam podejść pod strome podejścia i będą chroniły podczas gwałtownych zejść, dodając pewności kroku.

Jakie kijki trekkingowe wybrać?

Kijków trekkingowych na rynku jest dzisiaj bardzo dużo. Warto więc dobrać je do własnych potrzeb, by w pełni cieszyć się ich korzyściami. Mogą mieć one krótką rękojeść z pianki lub korka, które różnić się będą nie tylko poziomem twardości, ale i higroskopijnością. Dlatego też jedne bardziej sprawdzą się latem, drugie zimą. Innym wyznacznikiem wyboru kijków jest ich budowa. Na rynku dostępne są składane z dwóch, trzech, a nawet czterech segmentów. Im więcej elementów składowych, tym kije będą bardziej kompaktowe i łatwiejsze w transporcie, jednak mniej stabilne ze względu na dużą ilość złączeń. Materiał ich wykonania również ma znaczenie. Mogą być aluminiowe, które charakteryzujące się lekkością będą dość giętkie. Bardziej wytrzymałym, lecz droższym rozwiązaniem jest karbon, czyli włókno węglowe. Znacząco lekkie i trwałe, bardzo pożądane na rynku. Wybierając kije trekkingowe, należy również dopasować je rozmiarem, by zwiększyć komfort użytkowania i uniknąć niechcianych kontuzji.

Kijki do chodzenia po górach – czy nadają się do nordic walking?

Istnieje znaczna różnica między kijkami do chodzenia po górach a tymi do nordic walking. Te drugie zdecydowanie sprawdzą się podczas długich marszy po płaskim terenie. Trekkingowe natomiast skonstruowane są tak, by zwiększały wygodę i komfort podczas stromych podejść, czy na nierównym terenie. Pierwszą, widoczną od razu różnicą jest rękojeść, która przystosowana do chodzenia po górach, będzie nieco dłuższa, by poprawić i ułatwić ich trzymanie podczas podejść pod wzniesienia. Kolejną kwestią jest pasek podtrzymujący nadgarstek. W kijach trekkingowych, będzie on dobrze dopasowany, wraz z regulacją, poprawiający mocny chwyt. W drugim przypadku często jest to uchwyt przypominający rękawiczkę, która pozwala na swobodne wypuszczanie kijków z ręki. Ponadto, te do nordic walking nie są składane (ewentualnie teleskopowo regulowane), co uniemożliwia ich transport w plecaku. Sprawia to, że nie będą odpowiednim wyposażeniem trekkingowego ekwipunku.